Uzman Psikolojik Danışman

Gamze Ağbaba

Gamze Ağbaba

Biyografi

2018 yılında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olan Gamze Ağbaba, lisans eğitimi boyunca özel eğitim kurumları ve özel şirketlerde staj yapmıştır.2018-2020 yılları arasında İstanbul Etiler Bahçeşehir Kolejinde Okul Psikolojik Danışmanı olarak görev almıştır. Ayrıca, İstanbul’da özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde aktif olarak danışan görmüştür.

2021 yılında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik yüksek lisans programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır ve tezini “Evlilik İlişkisi ve Çocukluk Çağı Travmalarının İncelenmesi” üzerine yazmıştır.

2020 yılında Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği Başkanı Prof.Dr. M. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ni ve BDT Yönelimli Klinik ile Görüşme ve Değerlendirme Eğitimi’ni almıştır. Sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesinde Aile Danışmanlığı programında eğitim ve süpervizyonunu tamamlamıştır.

2021 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden (DBE) Emre Konuk ve Asena Yurtsever’den EMDR-I (Uygulayıcı) Terapi Eğitimi’ni almış ve süpervizyon eşliğinde eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, Cinsel Sağlık Enstitüsü (CİSED) Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe’den Cinsel Terapi Eğitimi’ni almıştır. Ölüm ve Yas Terapisi Eğitimi’ni (1.ve 2. Modül ) Dr. Hakan Ertufan’dan almıştır. Oyun Terapisi Eğitimi’ni ve süpervizyonunu Sarı Psikoloji’de tamamlamıştır. Bunun dışında birçok farklı eğitim, workshop, seminer, atölye ve grup çalışmaları, psikoloji ve psikoterapi zirvelerine katılmıştır. Gamze Ağbaba, EMDR Derneği’nin üyesi ve PDR Derneği’nin asil üyesidir.

Alınan Diğer Eğitimler:

2017- Transaksiyonel Analiz Eğitimi
2020- Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (BDT)
2020- BDT Yönelimli Klinik İle Görüşme ve Değerlendirme Eğitimi
2020- Aile Danışmanlığı (YTÜ)
2020- Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi
2020- Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimi
2020- Aile Okulu Eğitimi
2020- Zeka ve Akıl Oyunları Eğitimi
2021- EMDR-I Terapi Eğitimi
2021- Sınav Kaygısı İle Çalışmak
2021- Çocuklar ile Travma Çalışmak
2021- Seks Pozitif Terapist Olmak: Çocuklar ve Ergenlerle Cinsellik
2021- Cinsel Terapi Eğitimi (CİSED)
2021- Ölüm ve Yas Terapisi Eğitimi
2021- Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi
2021- Türkiye Psikoterapi Zirvesi (16 farklı atölye eğitim)
2021- Türkiye Psikoloji Zirvesi ( 24 farklı atölye eğitim)

Sosyal Ağ